Hoşgeldiniz

Sayın Veli,

ATAFEN Eğitim Kurumları olarak çocuklarımıza eğitimin en iyisini verebilmek sorumluluğu ve anlayışıyla Türk Milli Eğitimi’ne örnek hizmet vermenin gururu içindeyiz.

Çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır. Bu çağa ayak uydurabilmemiz için yetişmiş elemanlara ihtiyaç vardır. Biz, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak için iyi eğitilmiş, çağdaş bilgilerle donatılmış, yenilikçi, dinamik, ailesini ve ulusunu seven, ülkesinin çıkarlarını bilen ve koruyan, bütün bunları yaparken de Atatürkçü çizgiden ayrılmayan, kişilikli, kendine güvenen, çalışkan gençler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Tüm bunlar iyi bir fiziki yapı ve güçlü bir kadroyla mümkündür.

Okulumuzda bunları sağlayan zengin bir kütüphane, bilgisayar ve lisan laboratuarı, modern araç ve gereçlerle donatılmışFİZİK, KİMYA, BİYOLOJİ, FEN BİLİMLERİ laboratuarı ile resim ; müzik derslikleri ve spor salonu bulunmaktadır. Bunlardan en verimli şekilde yararlanarak öğrencilerimizi yetiştirmekteyiz. Sağlık ünitemiz, bilgisayar dersliği ve Rehberlik servisimizle çağdaş bir eğitim – öğretim uygulamaktayız.

Resmi Anadolu Liseleri statüsünde eğitim yapan Özel ATAFEN Koleji ve İlköğretim Okulu’ nun tüm sınıflarında İngilizce, Matematik, Fen Bilgisi ve Türkçe gibi temel ders saatleri arttırılarak öğrencilerimizin Anadolu – Fen ve Askeri Liseleri ile Üniversite sınavlarına daha kolay hazırlanmaları sağlanmaktadır. Haftada 5-10 saatlik etüt derslerinde konu testleri ve genel testler uygulanarak öğrencilerin dershane ihtiyaçları giderilmektedir. Bunlara ilave olarak İlköğretim Okulu’ nun ilk beş sınıfında zengin aktivitelerin yanı sıra satranç dersi tüm öğrencilerimize zorunlu ders saati olarak verilmektedir.

Okulumuzda, Veli – Öğretmen – Öğrenci – Yönetim ilişkileri Rehberlik büromuz tarafından sağlanmakta, veli toplantıları ve ara karnelerle öğrencilerimizin gelişimi hakkında velilerimize bilgi verilmektedir.

Öğrenci okula gelmediği gün, ilk dersin sonunda veli telefonla bilgilendirilmektedir.

Sosyal etkinlikler çerçevesinde, sportif faaliyetler, yurt içi ve yurt dışı yaz kampları yapılmaktadır.

Fiziki yapısı ve tüm eğitim araç – gereçleri, deneyimli öğretmen kadrosuyla ayrıcalıklı bir kurum olan ATAFEN LİSESİ, Dünyadaki gelişmelere uygun olarak yapılacak eğitim reformundaki yenileştirme, geliştirme uygulamalarına elverişli, çağdaş bir ÖĞRETMEN KURULUŞUDUR.

Bu nedenle, Sizlere diyoruz ki; Çocuklarınız bizim çocuklarımızdır.

GELECEĞE GÜVENLE BAKABİLİRİSİNİZ.

Saygılarımızla.

ATAFEN YÖNETİMİ

>Hoşgeldiniz