27-29 Kasım 2020 Online OTTOMUN Etkinliğinde Öğrencilerimiz Aldıkları Başarı İle Bizleri Gururlandırdı - Atafen Eğitim Kurumları

27-29 Kasım 2020 Online OTTOMUN Etkinliğinde Öğrencilerimiz Aldıkları Başarı İle Bizleri Gururlandırdı

9 Şubat 2021, Salı Haberler
>27-29 Kasım 2020 Online OTTOMUN Etkinliğinde Öğrencilerimiz Aldıkları Başarı İle Bizleri Gururlandırdı


Özel Atafen Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerimizden Güneş Nergis Çam (China) -Best Delegation, İdil Eylem Polat (China) Honourable Mension ödüllerini almıştır. Yemen’de İnsan Hakları üzerine İngilizce yaptıkları sunumları için öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Model United Nations (Model Birleşmiş Milletler Konferansı) Dünya’nın çeşitli ülkelerinden yüzlerce öğrencinin bir araya gelerek, dünya sorunlarını tartıştığı bir platformdur. Yaşanılan güncel sağlık problemi ile bu yıl online düzenlenen OTTOMUN Model BM konferansının amacımz öğrencilerimizi güncel olaylar, küreselleşme ve çok uluslu diplomasi gibi konularda bilinçlendirmekti. Bu toplantıda öğrenciler diplomat rolünü üstlenerek uluslararası bir örgütün oturumlarını canlandırdı. Katılımcılar temsil ettikleri ülke hakkında araştırma yaparak ve tartışarak, müzakereler sonucunda uluslararası sorunlara çözüm buldular. Konferanslar boyunca farklı bakış açıları ile tanışan ve empati yeteneklerini geliştiren öğrencilerimiz, konferans sonunda MUN katılım sertifikalarını aldılar.