Facebook Twitter

QR CODE İNGİLİZCE BİLMECE YARIŞMASI

 

Yeni Web Teknoloji olan Barkod kodu oluşturularak hazırlanan İngilizce

16 bilmeceli yarışma 6-7. Sınıflar arasında geçtiğimiz hafta yapıldı. Öğrenciler arasında heyecan uyandıran yarışmada katılımcılar arasında tüm soruları doğru ve zamanında cevaplayan 7-A sınıfından Tolga Gürler birinci oldu.  4 Mart 2014 Salı günü ödülünü yarışmayı düzenleyen öğretmenlerimiz Mürüvvet Çelik ve Adam King’ten aldı.

BUG CLUBBERS AT ATAFEN

Atafen Koleji 2. Sınıf öğrencilerimiz 18 Şubat Çarşamba günü Bug Club Reading Sertifikalarını Bölüm Başkanı Mürüvvet Çelik ve sınıf öğretmenleri Gülbin Savaşan (2/A ve C), Öznur Bayburt (2B/D)’tan aldılar. Çocuklara İngilizce kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için oluşturulmuş online kütüphanemiz Pearson Bug Club ile öğrencilerimiz dur durak bilmeden İngilizce kitaplar okuyor. Aynı zamanda kitaplarla ilgili yaptıkları aktivitelerle hem yeni bilgiler öğreniyor hem de eğleniyorlar. Okul Kurucu Müdiremiz İlter Tüysüz, “Atafen Eğitim Kurumu olarak öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarının küçük yaştan geliştiğini görmek bizleri mutlu ediyor” diye görüşlerini belirtti.

 

Güle güle 2013 - Hosgeldin 2014

Atafen Koleji 3. sınıf öğrencileri 2014’u coşkuyla karşıladılar.

3-A, B ve C sınıflarından oluşan gruplar şiir gösterisini muhteşem bir görselliğe dönüştürdüler. Rengârenk süslü yılbaşı ağacının yani sıra ısıl ısıl şapkaları ve kostümleri ile veliler ve arkadaşları için sunumları yaptılar. İlgiyle izleyen veliler de “I wish you a happy new year” kapanış sarkışına eşlik edip birlikte söylediler.

Şiir ve şarki gösterileriyle eski yılı uğurlayan 3. Sınıf öğrenci ve İngilizce öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

 
   

    

GELENEKSEL KARAOKE YARIŞMASI

   
   

                                                      ATAFEN KOLEJİ GELENEKSEL KARAOKE YARIŞMASI

Atafen Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizle paylaştığımız zevkli ve eğlenceli bir etkinliği daha 10 Ocak Cuma günü okulumuz konferans salonunda yaşadık. 5.  Sınıflar arasında düzenlediğimiz Karaoke yarışmasına katılan solo ve düetler arasında seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri, öğrencilerimizin cesaretlerini ve başarılarını candan kutladılar. Birinciliği sahne şovuyla seyirciyi çoşturan grup solistleri  Emre Taşkın ile Kaan Aksoy aldı. Katılan tüm öğrencilere sertifikaları yarışma sonunda bölüm başkanı Mürüvvet Çelik tarafından verildi.

Etkinliği hazırlayan İngilizce öğretmenlerimiz Özge Tunay, Dilek Cenan, Burçin Karacan ‘a ve Yabancı Diller Zümresi ile işbirliği içinde Müzik Öğretmenimiz Şafak Çakar’a da emekleri için çok teşekkür ediyoruz.

 

YUMURTAM ÇATLAMASIN PROJESİ TAMAMLANDI...

Okulumuz Rehberlik Servisi'nin Değerler Eğitimi kapsamında başlattığı "Yumurtam Çatlamasın" Projesi başarıyla tamamlandı.Sorumluluk projesini tamamlayan öğrencilerimiz başarı serifikalarını aldılar.

 
   

YUMURTAM ÇATLAMASIN!! PROJESİ

Değerli Velimiz,

            Okulumuz rehberlik servisi olarak 'Değerler Eğitimi' çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. İlk olarak çocuklarımızın sorumluluk alma duygularının gelişimine katkıda bulunmak amacıyla 1. ve 2. sınıf öğrencilerimizle 'Yumurtam Çatlamasın' projesini gerçekleştireceğiz. Projedeki amacımız yumurtaların üç gün süresince ev ile okul arasında çatlatılmadan ve unutulmadan özenle taşınmasını sağlamaktır. Projeyi eksiksiz tamamlayan öğrencilerimize Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık birimi tarafından sertifika verilecektir.

            Çocuklarımız, yumurtalarını evde aileleriyle birlikte hazırlayacaktır. Yumurtalar haşlanmış olup üzeri süslenecektir (rengarenk veya çeşitli yüz ifadeleri). Her öğrenciden tek bir yumurta getirmesini istiyoruz.

            Destek ve yardımlarınız için sizlere şimdiden teşekkür ediyoruz.
ÖRNEK; 

 

 

 

 

Proje Başlangıç: 25 Kasım 2013 Pazartesi

Proje Bitiş:         27 Kasım 2013 Çarşamba

 

                                                                                                                 Şükran AKCAN

ATAFENiN GUZEL ARILARI

Özel Atafen İlkokulunda gelenekselleşen 5. İngilizce Spelling Bee Yarışması 12 Kasım 2013 Salı günü okulumuz konferans salonunda yapıldı. İngilizce kelimelerin doğru telaffuz edilmesi ve tonlanmasının yanı sıra doğru yazılışlarının öğrenilmesi, dil öğrenim sürecinde büyük önem arz etmektedir. Öğrencilerimizin spelling yeteneklerini eğlenceli ve heyecanlı bir atmosferde geliştirme fırsatı sunan "Spelling Bee" yarışması, yine büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleştirildi. 4. sınıf öğrencilerimizin başarısı takdire şayandı. Ön elemelerden gecen 20 öğrencinin kıyasıya yarışmaları da ayrı bir heyecan oluşturdu. Kelimelerin harf harf hecelenerek doğru telaffuz edilmesinin büyük önem taşıdığı heyecan dolu yarışmanın ardından dereceye giren 3 öğrencimiz ödüllerini alırken tüm yarışmacılar da sertifikalarını gururla Bolum Başkanı Mürüvvet Çelik’in elinden aldılar.

Emeği gecen 4. Sınıf İngilizce öğretmenlerimiz Dilek Cenan, Pelin Poyraz, Öznur Bayburt ve Özge Tunay ile hatıra fotoğrafı çektiren öğrencilerimiz çok mutluydular.

 

2-D SINIFININ KİTAP TOPLAMA PROJESİ

    2-D sınıfı öğrencilerimizden Fulya Koloğlu'nun yaz tatilinde tanıştığı çobanlık yapan Can isimli bir çocuğun kitap okuma sevgisiyle dolu olduğunu görmesiyle başlatılan bu sosyal projemiz ilgi ve heyecan içinde hazırlandı.
    Öğrencilerimizin topladığı kitaplar Datça Murdala Köyü Mustafa Kutluay İlkokulu öğrencilerine gönderildi.
    Mustafa Kutluay İlkokulu öğrencilerine bol okumalı,aydınlık günler dileriz.

 
   

ÇANAKKALE ZAFERİ


18 Mart günü, 1915 Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümüdür. Bugün, 2002 yılından itibaren, "Şehitler Günü" olarak kabul edilmiştir.
Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Ulusu, belirleyici bir rol oynamıştır

Çanakkale Zaferi'nin 98. Yıldönümünde,Büyük Önderimiz Atatürk'ü,

Çanakkale Şehitlerimizi ve

bugüne dek vermiş olduğumuz tüm aziz şehitlerimizi,

Şehitler Günü münasebetiyle, bir kez daha saygı ve şükranla anıyorUZ.5.SINIFLARIMIZIN DANS YARIŞMASI

Beden Eğitimi Bölümümüzün düzenlediği 5.Sınıflar Arası Dans Yarışması okulumuz spor salonunda gerçekleşti.
Yarışma tüm öğrenciler tarafından ilgiyle izlenip büyük beğeni topladı.

3. SINIFLARDAN İNGİLİZCE FASHION SHOW

3.siniflarimiz, okulumuz konferans salonunda yapılan İngilizce Fashion show gösterisiyle izleyenleri büyüledi. 

Küçük  yaşta yabancı dilin yaparak yasayarak öğrenilmesi gerekliliğini vurgulayan Atafen Koleji 3. Sınıf  İngilizce Öğretmenleri Dilek Cenan, Tuğba Çelik, Tatiana Arıcı ve Ece Eriş  bu  yaş gruplarında uygulanan yoğun İngilizce eğitimiyle çocukları etkin konuşma, doğru gramer ve düzgün telaffuzlarıyla geleceğe hazırlıyor. Eğlenerek öğrenmeyi ilke edinen İngilizce Programı, düzenlenen gösterilerle çocukların öğrendiklerini pekiştirerek kalıcı hale getiriyor.

Öğrenciler gösterdikleri performansla hem İngilizce bilgilerini, hem de kendilerine olan özgüvenlerini sergilediler. Adeta şölen havasında geçen defilede mesleklerle ile ilgili giydikleri birbirinden güzel kıyafetleri ve taktıkları aksesuarları arkadaşlarına ve ailelerine İngilizce konuşarak tanıttılar.

İngilizce dersinde öğrendikleri "kıyafetler" konusunu daha eğlenceli hale getirmek üzere düzenlenen defilede uzun soluklu, disiplinli çalışmaları sonucunda performansları ile göz kamaştırdılar. Büyük bir özenle sahneye çıkan öğrenciler, rahat tavırları ve akıcı İngilizceleri ile izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar. Emeği gecen öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.

 

 
   

1. SINIFLAR VE ANASINIFLARI TANIŞMA

Sayın Velimiz,

             Ana Sınıfı ile 1. Sınıflarımızın okula uyum programları 14 Eylül 2013 Cumartesi günü okulumuzda gerçekleştirilecektir.

            Oryantasyon programımız sadece 1 gün uygulanacak olup, uygulama detayları, sınıf ve öğretmen isimleri belirtilerek gün ve saat bilgileri ile birlikte aşağıda gösterilmiştir.

             Yeni eğitim ve öğretim yılının siz velilerimize ve öğrencilerimize sağlık ve başarı getirmesini  diliyoruz.

                                                                                                                             Okul İdaresi

  ÖZEL ATAFEN İLKOKULU 2013-2014 ÖĞRETİM YILI OKULA UYUM PROGRAMI

 

SINIFI

ÖĞRETMENİN ADI

PROGRAM TARİHİ

PROGRAM SAATİ

UYGULAMA YERİ

1-A

NALAN ŞENKAYA

14 EYLÜL CUMARTESİ

10:00-12:00

İLKOKUL BİNASI

1-B

NAFİYE KUPŞİ

14 EYLÜL CUMARTESİ

10:00-12:00

İLKOKUL BİNASI

1-C

MEFTUNE KAYMAZ

14 EYLÜL CUMARTESİ

14:00-16:00

İLKOKUL BİNASI

1-D

BELKİZ SEYREK

14 EYLÜL CUMARTESİ

14:00-16:00

İLKOKUL BİNASI

ANASINIFI A

ELİF CAN

14 EYLÜL CUMARTESİ

10:00-12:00

ÖZEL ATAFEN ANASINIFI BÖLÜMÜ

ANASINIFI B

IŞINSU KAHRAMAN

14 EYLÜL CUMARTESİ

14:00-16:00

ÖZEL ATAFEN ANASINIFI BÖLÜMÜ

ANASINIFI C

FİLİZ ÖYLEK

14 EYLÜL CUMARTESİ

14:00-16:00

ÖZEL ATAFEN ANASINIFI BÖLÜMÜ

ANASINIFI D

NİHAL ASLI

14 EYLÜL CUMARTESİ

10:00-12:00

ÖZEL ATAFEN ANASINIFI BÖLÜMÜ

 PROGRAM

 1-    Sınıflarda toplanma ve tanışma

2-    Okul bölümlerini tanıma gezisi

3-    Sınıf içi etkinlikleri

4-    Bahçe etkinlikleri

5-    Branş öğretmenleri ile tanışma

6-    Kokteyl ve ikramlar

7-    Okuldan ayrılış.

ATAFEN'İN SATRANÇ GURURU

İlimizde bir Eğitim Merkezinin düzenlediği satranç turnuvasında öğrencilerimiz büyük başarı elde etti.2 gün süren turnuvaya katılan 120 öğrenci arasında,küçükler kategorisinde ilk üç sırayı Atafen öğrencileri paylaştı.

1. Kerem İlter
2. Emre Çubukçu
3. Ege Çetinkaya

Ayıca okulumuz öğrencilerinden Görkem Yar, Önem Kabaca, Kaan Uysun, Mustafa Can Güneş ise listenin ön sıralarında yer aldılar.
Tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.

 

Tırtıllar ile Kelebekler Yarışıyor.

2. sınıf öğrencilerinin bilgi yarışması çok çekişmeli geçti. Öğrendiklerini sergileyen minikler yarışma sorularında eşit puan alınca, kelime heceleme bölümünde farkı yakaladılar. Okul Müdürü Sedat Gemici bu tür yarışmaların öğrenciler için hem eğlenceli geçtiğini hem de eğitici olduğunu vurguladı. İlköğretim I.kademe İngilizce öğretmenleri, Okul Müdürü ve yarışma öğrencileri ile bu anı fotoğrafa taşıdılar.

 

 

2.SINIFLARIMIZIN PROJE SERGİSİ

 Okulumuzun 2-A, 2-B ve 2-C sınıflarının ünitelerine uygun olarak hazırlamış olduğu proje sergisi, tüm öğrencilerimiz tarafından ilgi odağı oldu. Projeler okul lobisinde sergilendi.


ATAFENDE YETENEK ŞÖLENİ

İlköğretim 1. kademe öğrencilerimizin hazırlamış oldukları gösteriler Okulumuz spor salonunda sergilendi. Yetenek Şölenimizde sunulan  danslar ve müzik dinletileri tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz tarafından büyük beğeni topladı.


 
   

2012-2013 KİTAP-DEFTER LİSTELERİ

ÖZEL ATAFEN İLKOKULU 2012-2013 1,2,3,4. SINIFLAR KİTAP-DEFTER LİSTESİ

ÖZEL ATAFEN ORTAOKULU 2012-2013 5,6,7,8. SINIFLAR KİTAP-DEFTER LİSTESİ

Renkli Halloween Kutlamaları

    Atafen İlkokul öğrencileri öğrendikleri dilin kültürünü 31 Ekimde cadılar bayramını canlandırarak kutladılar. Halloween Zone için el becerilerini kullanarak balkabakları, yarasalar yaptılar. Okul lobisini hayaletli ve balkabaklı balonlarla, panoları da sınıf içi etkinlikleri ile süslediler.

Kostümlü öğrencilerden tekerlemeler eşliğinde seker istemeye gelen öğrenciler eğlenceli vakit geçirdiler.

 
   

Basketbol Turnuvası

Okulumuz bünyesinde yapılan Atafen geleneksel sınıflar arası basketbol müsabakaları bugün tamamlanmıştır.Katılımcılara teşekkür ederiz.Şampiyon olan sınıfları da ayrıca tebrik ederiz.

    Müsabaka sonuçları: 

İLKOKULLARDA
3 .sınıflarda 3/ C

4. sınıflarda 4/B  sınıfları

     ORTAOKULLARDA 

 5. sınıflarda 5/A sınıfı şampiyon olmuşlardır.

Atafen ailesi olarak sporcularımızı tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

 

 

MUTLU YILLAR.....

2013 YILININ SİZE VE SEVDİKLERİNİZE SAĞLIK VE BAŞARI GETİRMESİNİ TEMENNİ EDER,MUTLU YILLAR DİLERİZ.

KID’S BOX KARAKTERLERİ ATAFEN KOLEJİNDE

Kid’s Box kitabımızın çok sevilen karakterleri LOCK AND KEY ; MASKMAN ve MONTY okulumuzu ziyarete geldiler. 1, 2 ve 3’üncü sınıf öğrencileri, Cambridge Yayınevi işbirliğiyle iki oturum halinde düzenlenen etkinlikte, kitaplardaki kahramanlarla tanışma fırsatı buldu.

Paul Zarraga’nın, TRT Okul Kanalındaki İngilizce program sunucusunun başrolünü oynadığı gösteride öğrenciler, ders kitaplarından tanıdıkları karakterleri izlerken interaktif etkileşimde bulundular.

Cambridge Yayınevi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte miniklere müzikal ve tiyatral oyunlar sergileyen Paul Zarraga ve Sinan Gündoğdu, öğrencilere kitapta geçen dört ayrı karakterin de tanıtımını yaptı.

Yabancı Diller Bölüm Başkanı Mürüvvet Çelik, gerçekleştirilen etkinlikte şarkılar ve oyunlar eşliğinde öğrencilerin keyifli vakit geçirdiklerini amaçlarının öğrencilerimize ders kitaplarına farklı ve eğlenceli bir açıdan bakmalarını öğretmek olduğunu söyledi.

Drama oyununu büyük ilgiyle izleyen minikleri, etkinlik sonunda Cambridge yayınevi tarafından hazırlanan sertifikalarını aldılar.

 

 
      

ATAFEN KOŞUYOR !

Okulumuzda her yıl geleneksel olarak düzenlenen sınıflararası koşu yarışması bu yılda okulumuz spor salonunda gerçekleşti.

   
   

MATEMATİK HAFTASI

Pİ Günü Pİ Günü 
 Pİ Günü  Pİ Günü

Özel ATAFEN İlkokulu “Dünya Pi Günü”nü 12-14 Mart tarihleri arasında düzenlenen Matematik Haftası etkinlikleriyle kutladı. Bu özel haftada ana sınıfı ve 1.sınıf öğrencileriyle oyuna dayalı etkinlikler ,2.sınıf öğrencileriyle matematikte örüntüler ve süslemeler konulu balon patlatma yarışması, 3.sınıf öğrencileri ile şapka tasarlama yarışması ve matematiğin günlük hayatımızdaki yeri konulu drama etkinliği, mental aritmetik  şovu, 4. Sınıf öğrencileri ile simetri ve örüntüler konulu sergi, 4.sınıflar arası bilgi yarışması, 5.sınıflar ‘Pİ’ ile ilgili tişört tasarlama yarışması ve defilesi, 5.sınıflar arası bilgi yarışması etkinlikleri yapıldı . 
Öğrencilerin matematiğe olan ilgisini artırmak ve sevdirmek adına gerçekleştirilen matematik etkinliklerine  veliler de büyük bir coşkuyla katıldı. Okul Müdürü Sedat Gemici, Matematik Bölüm Başkanı Neslihan Uysal ve emeği geçen diğer branş  öğretmenleriyle  sınıf öğretmenlerine teşekkür ederek programı bitirdi.

İNGİLİZCE TİYATRO ZAMANI

28 Mart 2013 Perşembe günü 10:00 – 11:00 saatleri arasında, Uluslar arası Gençlik Merkezinde kurumumuzun çabalarıyla sahnelenecek olan Beanie The Little Fish adlı İngilizce oyuna 3, 4. ve 5. sınıf öğrencilerimiz izleyici olarak götürülecektir.

 

28 Mart 2013 Perşembe günü 13:00 – 14:00 saatleri arasında, Uluslar arası Gençlik Merkezinde sahnelenecek olan The Tempest adlı İngilizce oyuna da 6, 7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz izleyici olarak götürülecektir.

 

 

KARAOKE YARIŞMASI

Atafen Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizle paylaştığımız zevkli ve eğlenceli bir etkinliği daha 9 Nisan Sali günü okulumuz konferans salonunda yaşadık. 6 ve 7  Sınıflar arasında 2. Kez düzenlediğimiz Karaoke yarışmasına katılan solo ve düetler arasında seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri, öğrencilerimizin cesaretlerini ve başarılarını candan kutladılar. Yabancı Diller Zümresi ile işbirliği içinde olan Müzik Öğretmenimiz Şafak Çakar’a da emekleri için çok teşekkür ediyoruz.

 

 

 

KIYAFET ANKETİ SONUCU

ÖZEL ATAFEN İLKOKULU VE ORTAOKULU KIYAFET ANKET SONUCU

iLKOKUL

    OKUL FORMASI TERCİH EDENLER SERBEST KIYAFET TERCİH EDENLER ANKETE KATILMAYAN             VELİ SAYISI TOPLAM MEVCUT
   
TOPLAM 266 83% 38 12% 18 5% 322

                                                                                                         ORTAOKUL

    OKUL FORMASI TERCİH EDENLER SERBEST KIYAFET TERCİH EDENLER ANKETE KATILMAYAN             VELİ SAYISI TOPLAM MEVCUT
   
TOPLAM 202 73% 41 15% 35 13% 278

KÜLTÜR MİRASIMIZI KORUYALIM.

Okulumuz  4. sınıf öğrencilerinin düzenlediği  "Dünden Bugüne Kültür Mirasımızı Koruyalım" Sergisi okul lobisinde gösterime sunuldu.Sergi,tüm öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı.

Öğretmenler Günü Töreni

İlkokul 3. sınıf öğrencilerimizin hazırlamış olduğu öğretmenler günü töreni; müzik korosu,şiir dinletisi ve drama gösterileriyle büyük ilgi topladı.

 
                              

SATRANÇ ŞAMPİYONLUĞUMUZ

        12 ilçeden yaklaşık bin satranççının katıldığı şampiyona sona erdi.
     Hasan Gemici Spor Salonu'nda yapılan turnuvaya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sınırları dâhilindeki 12 ilçede bulunan ilköğretim öğrencileri, spor kulüpleri, sivil toplum kuruluşları ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgi Evleri'ndeki 15 yaş altı çocuklar katıldı.
     İlk üç dereceye giren sporculara Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından madalya ve kupaların yanı sıra satranç takımı hediye edildi.
     Turnuvada ilçe birincisi olan okulumuz başarısını bir kez daha kanıtladı.

MEM Başarıyı Arttırmaya Yönelik Tedbirler

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖĞRENCİ BAŞARISINI ARTTIRMAYA YÖNELİK ALINAN TEDBİRLER SUNUSU

ATAFEN ŞAMPİYON!

     İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Okullararası Futbol Turnuvası Başkanlık Kupası mücadelesinde İlköğretim 1. kademe Futbol takımımız tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyon olmuştur.
     Atafen'in gururu olan sporcularımızı yürekten tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

ÖĞRENCİLERİMİZ "BİR ZAMANLAR OSMANLI KIYAM" FİLM SETİNDEYDİ

Özel Atafen İlköğretim Okulu Kısa Metraj Film Kulübü öğrencileri Rehber Öğretmenleri Nafiye Kupşi ve Bilgi İşlem Sorumluları Alev Ersoy ve Havva Uzunay gözetiminde Son Osmanlı Kıyam film setini ziyaret etti.

Film Plato Müdürü Uğur ÖZENÇ film seti hakkında bilgi vererek tüm mekanı gezdirdi.  Ayrıca bu dizide yeniçeri rolünde oynayan Özel Atafen Lisesi 11/A sınıfı öğrencilerinden Kerem Çırak’ ta ilköğretim öğrencilerine dizideki rolü hakkında bilgi verdi. Kısa Metraj Film Kulübü öğrencileri dizi baş rol oyuncularından Tolga Karel ve Aslı Tandoğan ile tanışma fırsatı bulurken, diğer oyuncularla da sohbet etme imkanı buldular.

   
   
   

Atatürk’ü Yarışma ile Andık.

Okulumuzda Atatürk’ü Anma Haftası ile ilgili etkinliklere bir yenisi de Yabancı Diller Zümresinden geldi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 74. yılında, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz. Günün anlam ve önemiyle ilgili İngilizce öğretmenlerimiz Seyran Gürkan ve Rumeysa Canlidinc tarafından düzenlenen. Wheel of Fortune yarışması 7. sınıflar arasında heyecanla yapıldı. Yarışma sonunda öğrencilere sertifikalarının yansıra Ataturk rozetleri verildi.

 
   

7.Sınıfların Santral İstanbul Gezisi

İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından Enerji Müzesi çevrilen Silahtarağa Elektrik Santrali 1914-1983 yılları arasında İstanbul'a elektrik sağlayan ve Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk kent ölçekli elektrik santralidir.

 Bugün ise Türkiye’nin önemli endüstriyel miras örneklerindendir. 7. sınıf müfredatında bulunan "Yaşamımızdaki Elektrik" ünitesinin daha iyi anlaşılabilmesi, öğrencilerimizin yaşayarak, gezerek ve görerek öğrenebilmesini sağlamak amacıyla 28 Kasım Çarşamba günü Enerji Müzesi’ni 7.Sınıf öğrencilerimiz ile ziyaret ettik.

Öncelikle öğrencilere atölyelerde uygulamalı eğitim alanında uzman eğitmenler tarafından verildi. Gezi esnasında, günümüzde kullanılan enerji kaynaklarının kalan ömrü ile alakalı bölüm öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Ayrıca alternatif enerji kaynaklarına yönelmemiz gerektiği de öğrencilere anlatılmış oldu. Kendi elektrik enerjisini üretebileceği, pil olabileceği, manyetik heykeller yapabileceği, inatçı bir bavulla uğraşacağı, binlerce volta çekinmeden dokunabileceği ve daha birçok deneyi gerçekleştirebileceği, tam 22 etkileşimli ünitenin yer aldığı, eğlence ile bilimin buluştuğu Enerji Oyun Alanında öğrencilerimiz keyifli anlar yasadılar.

 
   
   


 

 

5.Sınıflarımız Bowling Turnuvasında

5.sınıflarımız Ncity Bowlingo Eğlence Merkezinde bowling turnuvası yaparak güzel vakit geçirdiler.

 

"Spelling Bee" Yarışmasında Heyecan Doruktaydı

Özel Atafen İlkokulunda gelenekselleşen 4. İngilizce Spelling Bee Yarışması 14 Aralık 2012 Cuma günü okulumuz konferans salonunda yapıldı. İngilizce kelimelerin doğru telaffuz edilmesi ve tonlanmasının yanı sıra doğru yazılışlarının öğrenilmesi, dil öğrenim sürecinde büyük önem arz etmektedir. Öğrencilerimizin spelling yeteneklerini eğlenceli ve heyecanlı bir atmosferde geliştirme fırsatı sunan "Spelling Bee" yarışması, yine büyük bir katılım ve coşku ile gerçekleştirildi. Orta 1. sınıf öğrencilerimizin başarısı takdire şayandı. Ön elemelerden gecen 20 öğrencinin kıyasıya yarışmaları da ayrı bir heyecan oluşturdu. Kelimelerin harf harf hecelenerek doğru telaffuz edilmesinin büyük önem taşıdığı heyecan dolu yarışmanın ardından dereceye giren birincimiz Basak Altın madalyasını alırken ve tüm yarışmacılar da sertifikalarını gururla Bolum Başkanı Mürüvvet Çelik’in elinden aldılar.

 
   

Güle güle 2012 - Hosgeldin 2013

Atafen Koleji 3 sınıf öğrencileri 2013’u coşkuyla karşıladılar.

3-A, B,C ve D sınıflarından oluşan gruplar şiir gösterisini muhteşem bir görselliğe dönüştürdüler. Rengârenk süslü yılbaşı ağacının yani sıra ısıl ısıl şapkaları ve kostümleri ile veliler ve arkadaşları için sunumları yaptılar. İlgiyle izleyen veliler de “I wish you a happy new year” kapanış sarkışına eşlik edip birlikte söylediler.

Şiir ve şarki gösterileriyle eski yılı uğurlayan 3. Sınıf öğrenci ve İngilizce öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

   

 
   

ATAFENLİLER CHARLOTTE RANCE İLE BULUŞTU

Oxford University Press’in İngilizce Eğitim Danışmanı, ziyaret ettiği sınıflarda büyük bir coşkuyla karşılandı. Charlotte’nin ilk durağı 8. sınıf öğrencileriydi. Onlara ziyaretinde hayatından ve kendi başarı öyküsünden bahseden deneyimli eğitim danışman öğrencilerin sorularını da yanıtladı. Ayrıca İngilizce öğreniminde yaşanan sorunlara ve oluşturulabilecek çözümlere dikkat çekti. Ortaokul öğrencilerimiz kendi deneyimleri ve yaşadıkları sorunlardan bahsederken bunlara ortak çözümler bulundu ve İngilizce öğreniminde ne gibi aktivitelerin öğrenmede yeni basamaklar oluşturacağı konusunda uzlaşıldı. 4. Sınıflarda  ise İngilizce Öğretmeni Seda Karaduman'ın dersine giren Charlotte öğrencilerle işledikleri konuları içeren bir oyun oynadı. Bu güzel paylaşımlardan sonra Charlotte, Özel Atafen Yabancı Diller Bölüm Başkanı ile karşılıklı görüş alışverişinin ardından okuldan ayrıldı. Bu güzel paylaşımı sunan Oxford Unıversity Press’e ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

DENİZ VE PANORAMA 1453 TARİH MÜZESİ GEZİSİ

18 Ocak Cuma günü 6. sınıflar Beşiktaş’ta, Türk Amirali Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa’nın anıtı yanında bulunan Deniz Müzesi’ni gezdiler.

Tarihimizi öğreniyoruz teması kapsamında gittiğimiz bu gezimizde öğrencilerimiz; gemi modelleri, sancaklar, haritalar, tablolar, tuğralar ve armalar, kadırgalar, seyir aletleri, gemi baş figürleri ile Atatürk’ün Savarona ve Ertuğrul Yatı’nda kaldığı kamarasını ve kullanmış olduğu eşyaları görme olanağı buldular.
Öğrencilerimiz Türkiye'nin denizcilik alanındaki bu en büyük müzesi sayesinde, Osmanlı döneminden bu güne denizcilik tarihimizde bir yolculuk yaptılar. Zaman ve mekân ayırımı yaparak geçmişi sorguladılar, günümüzdeki gelişmelere adım adım nasıl ulaşıldığını fark ettiler.
Bir sonraki durak Panorama 1453 Tarih Müzesi olarak bilinen İstanbul-Topkapı’da bulunan bu müzeydi. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethedişinin canlandırıldığı panoramik bir müze içindeki platforma çıktığımızda 10 saniye kadar sürecek bir şok yaşadık. Figürler sanki canlıydı.
Teknolojinin öneminin bir kez daha vurgulandığı bu müzeyi gezerken büyük keyif aldık. 

 

 
   

SINIFLARARASI JENGA TURNUVASI

Sınıflararası Jenga Turnuvası yapılmıştır. Heyecanlı geçen turnuvalarda kazananlar belli oldu.
2-A
3-B
4-C
5-B
sınıflrımızı tebrik ediyor.başarılarının devamını diliyoruz!